06292017Cz
Last updatePn, 12 Sty 2015 10am

Lokata na Start Getin Online

getinonline-lokata-na-startLokata na Start to jedna z najlepiej oprocentowanych lokat zakładadanych w Getin Online. Krótkoterminowa lokata bankowa na 2 miesiące z oprocentowaniem stałym 4,5% dla klientów banku, którzy wczęśniej jej nie zakładali.

Charakteryzuje się stałym oprocentowaniem i dwu miesięczną kapitalizacją odsetek, co gwarantuje zysk po odliczeniu podatku Belki (19%) w wysokości 3,645% w skali roku. Lokata na Start jest lokatą internetową i nie ma możliwości założenia jej w oddziale Getin Banku. Dostępna jest tylko w jego odziale internetowym na stronie getinonline.pl Do jej założenia potrzebna jest kwota 500 zł, natomiast możemy maksymalna oszczędzać maksymalnie 10 tys. złotych. Kolejnym ograniczeniem jest możliwość założenia tylko jednej takiej lokaty. Za to możemy ją zerwać w dowolnym momencie i zachowamy całość odsetek za rzeczywisty okres jej trwania.

Lokata na Start gwarantująca wysokie oprocentowanie 4,5% wygląda super, ale są też i haczyki. Pierwszy to, że każdy ma możliwość założenia maksymalnie jedną lokatę. Drugi, to że jest skierowana do osób, którzy nie skorzystali nigdy z produktu o nazwie Lokata na Start. Lokata jest automatycznie zakładana jako odnawialna. Po jej założeniu, w dowolnym momencie okresu umownego mamy możliwość dokonania zmiany na nie odnawialną w zakładce „Szczegóły lokaty” dostępnej po zalogowaniu się w witrynie internetowej www.getinonline.pl. W przypadku odnawialnej, po upływie okresu umownego jest automatycznie odnawiana na taki sam okres i na zmiennym oprocentowaniu w wysokości stopy referencyjnej NBP aktualnej na dzień odnowienia Lokaty pomniejszonej o 0,50 p.p. Dzień odnowienia, to dzień rozpoczęcia kolejnego okresu umownego. Kwotę odnawianej Lokaty stanowi kwota z poprzedniego okresu umownego powiększona o odsetki naliczone przez Bank za poprzedni okres umowny. Na szczęście nie ma wymogu posiadania konta bankowego w Getin Bank, co jest oprócz wysokiego oprocentowania oczywiście plusem. Po złożeniu wniosku o otwarcie Lokaty na Start, który zajmnie nam max. 5 min, mamy 7 dni na wpłacenie pieniędzy. Co istotne wszystkie nasze oszczędności proponowane przez Getin Bank i Getin Online podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro.

Okres twania

2 miesiące

Oprocentowanie

4,5% (3,65% po podatku)

Kwota lokaty

od 500 do 10.000 zł

Dodatkowe koszty za przelew

nie

Zerwanie lokaty

bez utraty odsetek za czas jej trwania

Konto bankowe

nie wymagane

Ograniczenia

Jedna lokata dla klienta banku, który wcześniej jej nie zakładał

Zysk z max. kwoty 10.000 zł na rękę

 0,61% czyli 61 zł

Czas na wpłatę po wypełnieniu wniosku

 7 dni

źródło: Getin Online

Reklama